More About This Product
Sustainability & Sourcing
Ingredients
Nutritional Information
| Typical Values | Per 100ml Brewed Infusion** |
|---|---|
| Energy | 10 kJ / 2kcal |
| Fat | 0g |
| of which saturates | 0g |
| Carbohydrate | 0g |
| of which sugars | 0g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |
UK Standard (3-5 working days) £3.95
UK Express (1-2 working days) £6.95
Highlands, Islands and International postage is calculated at checkout.
Click here for Delivery Information
| Typical Values | Per 100ml Brewed Infusion** |
|---|---|
| Energy | 10 kJ / 2kcal |
| Fat | 0g |
| of which saturates | 0g |
| Carbohydrate | 0g |
| of which sugars | 0g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |