More About This Product
Ingredients
Nutritional Information
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2005kJ / 479 kcal |
| Fat | 24.4g |
| of which saturates | 15.2g |
| Carbohydrate | 60.3g |
| of which sugars | 29.0g |
| Fibre | 1.3g |
| Protein | 3.9g |
| Salt | 0.9g |
UK Standard (3-5 working days) £3.95
UK Express (1-2 working days) £6.95
Highlands, Islands and International postage is calculated at checkout.
Click here for Delivery Information
Lemon Shortbread.
Cartwright & Butler's famous rich, flaky shortbread bisuit sharpened with the juice & zest of real lemons.
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2005kJ / 479 kcal |
| Fat | 24.4g |
| of which saturates | 15.2g |
| Carbohydrate | 60.3g |
| of which sugars | 29.0g |
| Fibre | 1.3g |
| Protein | 3.9g |
| Salt | 0.9g |