More About This Product
Ingredients
Nutritional Information
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2005kJ / 479 kca |
| Fat | 24.4g |
| of which saturates | 15.2g |
| Carbohydrate | 60.3g |
| of which sugars | 29.0g |
| Fibre | 1.3g |
| Protein | 3.9g |
| Salt | 0.9g |
UK Standard (3-5 working days) £3.95
UK Express (1-2 working days) £6.95
Highlands, Islands and International postage is calculated at checkout.
Click here for Delivery Information
A classic Yorkshire recipe that produces a stunning biscuit. The flaky, butter crumb is packed with proper decent sized chunks of smooth milk chocolate.
These delicious, luxury biscuits are versatile enough for every occasion from elevenses to after dinner.
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2005kJ / 479 kca |
| Fat | 24.4g |
| of which saturates | 15.2g |
| Carbohydrate | 60.3g |
| of which sugars | 29.0g |
| Fibre | 1.3g |
| Protein | 3.9g |
| Salt | 0.9g |