More About This Product
Ingredients
Nutritional Information
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2454 kJ / 591 kcal |
| Fat | 44g |
| of which saturates | 37g |
| Carbohydrate | 43g |
| of which sugars | 41g |
| Protein | 3.9g |
| Salt | 0.1g |
UK Standard (3-5 working days) £3.95
UK Express (1-2 working days) £6.95
Highlands, Islands and International postage is calculated at checkout.
Click here for Delivery Information
Cocoa Dusted Truffles with Raspberry Flavour & Popping Candy.
Discover the magical world of Monty Bojangles truffles with their Shimmering Starlet Cat Tin Chocolate Gift Box. Indulgent Raspberry & Popping Candy flavoured luxury Chocolate Truffles.
Delight your loved ones with these deliciously moreish cocoa-dusted truffles in a premium collectable tin. One of a range of designs, each tin features a fantastical cat, making it a luxury chocolate box to treasure.
Their incredible Berry Bubbly truffle chocolates, combine a luxurious fruity berry flavour, packed with fun popping candy for a flavour explosion. They won the prestigious 2 star Great Taste Award (2020).
Suitable for Vegetarians.
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2454 kJ / 591 kcal |
| Fat | 44g |
| of which saturates | 37g |
| Carbohydrate | 43g |
| of which sugars | 41g |
| Protein | 3.9g |
| Salt | 0.1g |