More About This Product
Ingredients
Nutritional Information
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2492 kJ / 600 kcal |
| Fat | 46g |
| of which saturates | 39g |
| Carbohydrate | 43g |
| of which sugars | 41g |
| Protein | 4.2g |
| Salt | 0.10g |
UK Standard (3-5 working days) £3.95
UK Express (1-2 working days) £6.95
Highlands, Islands and International postage is calculated at checkout.
Click here for Delivery Information
Cocoa Dusted Truffles
Discover the magical world of Monty Bojangles with their Violet Rebel Cat Tin Chocolate Gift Box. Indulgent Choccy Scoffy flavoured luxury Chocolate Truffles.
Treat your loved ones to these deliciously moreish luxury cocoa dusted truffles in a premium collectable tin. One of a range of unique cats, each tin is designed as a beautiful & fantastical cat for a thoughtful chocolate gift box.
Monty Bojangles incredible Choccy Scoffy truffle chocolates, combine a rich & chocolatey cocoa dusted truffles with a generous dusting of bitter-sweet cocoa powder. They won the prestigious 1 star Great Taste Award (2024).
Suitable for Vegetarians.
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2492 kJ / 600 kcal |
| Fat | 46g |
| of which saturates | 39g |
| Carbohydrate | 43g |
| of which sugars | 41g |
| Protein | 4.2g |
| Salt | 0.10g |