More About This Product
Sustainability & Sourcing
Ingredients
Nutritional Information
| Typical Values | Per 100ml Brewed Infusion |
|---|---|
| Energy | 10 kJ / 2kcal |
| Fat | 0g |
| of which saturates | 0g |
| Carbohydrate | 0g |
| of which sugars | 0g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |
UK Standard (3-5 working days) £3.95
UK Express (1-2 working days) £6.95
Highlands, Islands and International postage is calculated at checkout.
Click here for Delivery Information
Explore a delicious selection of herbal infusions in this Discovery Collection. Each blend delivers a harmonious balance of flavour and aroma.
5 x Buttermint
5 x Camomile & Honey
5 x Spiced Ginger
5 x Double Mint
Every teabag is sealed in its own envelope for extra freshness.
20 envelopes per selection box.
| Typical Values | Per 100ml Brewed Infusion |
|---|---|
| Energy | 10 kJ / 2kcal |
| Fat | 0g |
| of which saturates | 0g |
| Carbohydrate | 0g |
| of which sugars | 0g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |