More About This Product
Ingredients
Nutritional Information
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2447 kJ / 589 kcal |
| Fat | 43g |
| of which saturates | 37g |
| Carbohydrate | 43g |
| of which sugars | 40g |
| Protein | 4.3g |
| Salt | 0.10g |
UK Standard (3-5 working days) £3.95
UK Express (1-2 working days) £6.95
Highlands, Islands and International postage is calculated at checkout.
Click here for Delivery Information
French Cocoa Dusted Truffles with Cookie Pieces.
This exquisitely intricate designed limited edition collectable cat shaped tin makes the most wonderful gift. The tin has a soft ' snowflake' varnish giving it a very premium feel. It is sold within a carton sleeve that can be removed. The ideal place to hide your favourite Monty Bojangles truffles!
Super smooth luxurious French truffles filled with crumbly cookie pieces and finished off with a heavenly bitter-sweet chocolate dusting.
| Typical Values | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2447 kJ / 589 kcal |
| Fat | 43g |
| of which saturates | 37g |
| Carbohydrate | 43g |
| of which sugars | 40g |
| Protein | 4.3g |
| Salt | 0.10g |